Vyhledávání

Kontakt

Strom života Lesní klub Letohrad

Letohradské soukromé gymnázium
Václavské nám. 1
Letohrad
561 51
www.lsg.cz

Kontaktní osoba:
Mgr. Veronika Peteráčová
tel.: 721 166 190

lesniklub@lsg.cz

Naše školka se snaží dětem přiblížit reálný život lidí. Navštěvujeme zajímavá místa v Letohradě v různých ročních obdobích. Všem moc děkujeme.

Navštěvujeme tyto místa:

Město Letohrad: děti navštěvují muzeum, výstavy, informační centrum. Město nám dalo možnost bezplatně využívat prostory zahradního domečku a prostoru v bývalém zahradnictví, kde máme venkovní zázemí pro lesní školku. Jsme rádi, že můžeme s dětmi poznávat okolí a reálný život ve městě (návštěva obchodů, kostelu, radnice,...). Moc, moc dělké díky.

Venclovo zahradnictví: děkujeme panu Kostkanovi a jeho rodině za vždy otevřené přijetí. V zimě chodíme pozorovat jak se váží věnce, upravují záhony, na jaře pozorujeme život ve skleníku a docházíme pro sazeničky. Náš klub se prezentuje dílničkami na Zahrádkářském víkendu každoročně v květnu. Velice si ceníme, že můžeme kdykoliv do zahradnictví nakouknout a to do všech koutů.

Zahrada Jany Zamazalové: Jana má zahradu ve které pobíhají kačeny, slepice. děti pozorují co vše jde vypěstovat a často ochutnáváme plody zahrady. V zimě nás Jana vítá sušeným ovocem a povídá o zážitcích s drobným zvířectvem. Jana nám v tomto školním roce moc pomohla s opravou týpí. To bychom nezvládli.

Včelař pan Valda: pan Valda se svou manželkou, kteří nás pozvali na vytáčení medu. Moc moc velké díky

ZUŠ: několikrát nám umožnili využít koncertní sál pro velké přednášky. Každý rok docházíme na výchovný koncert. 

Klub zahádkářů Letohrad: Lesní klub pomahá s doprovodným programem na Zahrádkářském víkendu v květnu. Plánejeme větší propojení formou návštěv na jejich obhospodařovaných pozemcích.

Malá farma rodiny Poláčkových: Zatím jsme tam byli pouze jednou, ale plánujeme častější návštěvu. Děkujeme za možnost většího propojení dětí se zvířaty.

Obchody na náměstí: naše oblíbené obchody: zelenina, obchod Pohanka. Děkujeme za vstřícnost a milé přijetí.

Domov Pod Hradem: pomoc s některými akcemi pro veřejnost, doprovodné dílničky. Koncem roku navštěvujeme arboretum, zvířata a jezdíme na Žampach autobusem. Ke konci roku budeme jezdit i na koních. Děkujeme.

 

V minulém roce 2015/2016 se nám podařilo navázat spolupráci s jezdeckým klubem Letohrad. Naše děti 1x týdně docházely ke koňům a ve spolupráci s paní Šreflovou prožívali i jízdu v sedle koně. Moc moc děkujeme.